ДЛЯ ВАС,БАТЬКИ

Про зарахування до закладів дошкільної освіти Донецької територіальної громади дітей із числа внутрішньо переміщених осіб

У дітей має бути дитинство. Навіть, під час війни!

Введення в Україні воєнного стану позначається на всіх сферах людського життя. Особливих змін зазнає освітня галузь, зокрема дошкільна.
Незалежно від сьогоднішнього місцезнаходження, діти можуть знову опинитись у своєму дитячому садочку та підготуватись до важливого етапу їхнього життя – школи.
           Наразі у закладах дошкільної освіти Донецької громади відновлено освітній процес у форматі дистанційного навчання та розпочато зарахування дітей раннього та дошкільного віку з числа внутрішньо переміщених осіб за місцем тимчасового проживання.
Відповідно до листів Міністерства освіти і науки України №1/3475-22 від 17.03.2022 року, № 1/3845-22 від 02.04.22 року, за погодженням із військово-цивільною адміністрацією, відповідно до розпорядження Донецького селищного голови №20/02-09 від 02.04.2022 р. «Про зарахування до закладів дошкільної освіти Донецької територіальної громади дітей із числа внутрішньо переміщених осіб” відділ освіти запрошує долучитися до освітнього процесу дітей в дошкільні заклади нашої громади.
           Зарахування до закладу здійснюється протягом календарного року на вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування, яка подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини з відповідними документами:
1)Копія про свідоцтво про народження дитини ;
2)Медична довідка, видана відповідно до ст.15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», разом з висновком про те,що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти
Зарахування дитини здійснюється згідно з відповідним наказом керівника закладу дошкільної освіти.

Розпорядження селищного голови від 02 квітня 2022р.

ДИТЯЧИЙ ОНЛАЙН-САДОК НУМО ВІДТЕПЕР В YOUTUBE KIDS

Дитячий онлайн-садок НУМО з розвивальними відео для дітей 3–6 років, який нещодавно запустили ЮНІСЕФ разом із Міністерством освіти й науки у співпраці з дитячим простором Пташеня та за підтримки МЕГОГО, відтепер доступний у YouTube Kids. Відео представлені в додатку YouTube Kids у категорії «Цікавинки».

Ініціатива допомагає батькам зайняти дитину пізнавальними активностями, розвивати ключові навички дошколят і відволікти їх від війни.

Програму онлайн-садочка розробляла команда вихователів дитячого простору «Пташеня» на чолі з експерткою з дошкільної освіти Соломією Бойкович. Також до команди розробників долучилися психологи, вони зробили контент безпечним і екологічним для дітей, які перебувають у стресі через війну.

Глядачі можуть ознайомитися з першими 5 випусками за посиланнями:

  • Випуск 1. Діти вчитимуть назви весняних місяців, дізнаються цікавинки про космос, виконають корисні дихальні вправи та руханки, а також послухають казку про мишенят Мануеля й Діді.
  • Випуск 2. Діти познайомляться з кольорами, назвами весняних квітів, дізнаються цікаві факти про космос, робитимуть корисні дихальні вправи та руханки, а також послухають казку.
  • Випуск 3. У третій серії малюки розпочнуть вивчати абетку з пані Лідою та її другом Бо, продовжать мандрувати космосом і дізнаються більше про екологію нашої планети від пані Солі, поспівають і зроблять руханку з пані Настею, а пані Софія зачитає нову цікаву казочку.
  • Випуск 4. Малеча зробить руханку «Звірятко», дізнається кількість планет у сонячній системі, ближче познайомиться з літерою «А» та словами, що починаються з неї, вивчить пісеньку про краба, розімне пальчики за допомогою веселої руханки та порине в казковий світ разом із пані Софією.
  • Випуск 5. Діти зроблять незвичну зарядку з мімічними вправами з пані Настею, познайомляться з літерою «Б» разом із пані Лідою, виконають веселу руханку та пісні разом із пані Настею, здивуються новому експерименту з дослідницями Соломією та Юстинкою, а також послухають цікаву казку від Софії.

У сьогоденних умовах родини проводять багато часу в сховищах, у дорозі чи намагаються адаптуватися до нового місця. Батьки часто перебувають у стресовому стані, тож на організацію корисного дозвілля для дітей у них може не вистачати сил, часу та внутрішнього ресурсу. Ці відео допоможуть організувати час дітей із користю для них.

Випуски онлайн-садочку НУМО також доступні для перегляду на платформах МОНЮНІСЕФ і на каналі MEGOGO. За перший тиждень відео на різних платформах зібрали більше 300 тис. переглядів. Нові відео з’являються щодня по буднях.

Нагадаємо про поради від експертів ЮНІСЕФ, які допоможуть підтримати дітей у стресових ситуаціях.


Про коронавірус для батьків

Як діяти щоб не захворіти на коронавірус?

 

 


Адаптація дитини до дитячого садочка

 

 

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

     Для того, щоб Ваша дитина швидко й легко звикла до нового способу життя, що його пропонує дитячий садок, відчувала себе у групі упевнено й комфортно, ми просимо Вас про співпрацю в період її адаптації до нових умов.

У дитячому садку дитині треба звикнути до:

-нових дорослих людей, які про неї піклуватимуться;

-нової обстановки, приміщень, меблів, іграшок;

-товариства своїх однолітків;

-нового розпорядку дня.

Вашій дитині простіше звикати до цього поступово.

Тому ми просимо Вас уперше прийти з дитиною тоді, коли в групі не буде інших дітей, або буде їх мало, і вихователь зможе познайомитися з Вашим малюком, а він — вивчити нову для нього дорослу людину. Дитина відчуватиме себе упевнено, якщо Ви спочатку будете поряд із нею.

Перші дні бажано приводити дитину о 8.00, нагодувавши її снідан­ком, і забирати додому через 1,5 – 2 години на протязі адаптаційного періоду, поки дитина не звикне. Про це Вам розповість вихователь.

Якщо дитина досить легко адаптується до нового для неї укладу життя, Ви можете залишати дитину в дитячому садку для денного сну. Першого та другого тижня просимо забирати дитину одразу після обіду (приблизно о 12.30), потім – після денного сну.

Удома в адаптаційний період треба ставитися до малюка терпимо й уважно. Коли щось турбує Вас у зв’язку з дитячим садком, не обгово­рюйте це при дитині, але обов’язково поділіться всіма побоюваннями зі співробітниками нашого закладу.

Просимо Вас розповісти вихователеві про дитину якомога більше — усе,

що Ви вважаєте особливо важливим.

Ми готові прислухатися до всіх Ваших побажань.

 


Якщо надворі холодно…

Слід попіклуватись про те, щоб одяг для прогулянки забезпечував дитині достатню свободу рухів. Тому краще та корисніше віддати перевагу  легкій, але теплій куртці або комбінезону.

Не рекомендується закривати дитині рот шарфом – у цьому випадку малюку доведеться дихати не тільки холодним, але й вологим повітрям, що шкідливо для організму. На голову дошкільнику краще вдягнути теплу вовняну або хутряну шапочку. Не можна вдягати хутряний головний убір на вовняний: від цього голова дитини спітніє, що може призвести до застуди.

Рекомендоване вбрання для прогулянки дошкільника надворі

Температура повітря, °С

Одяг Взуття
+ 25°

та вище

Бавовняна майка та трусики; під час перебування на сонці — панамка або легка шапочка з козирком Легкі сандалі або босоніжки
+ 23° Тонка білизна, плаття (сорочка) з короткими рукавами, шорти, шкарпетки (весь одяг бавовняний) Легкі сандалі або босоніжки
+ 18-22° Одяг такий самий, як і для приміщення при аналогічній температурі; якщо сильний вітер — краще одягти теплу кофточку Шкіряні туфельки
+ 15-17° Тонка бавовняна білизна, бавовняне плаття (сорочка) з довгими рукавами, тепла кофточка, колготки, під час вітру — легка шапочка (при сильному вітрі — замість ковточки легка курточка) Туфлі або черевички
+ 7-14° Бавовняна білизна, тепле плаття (сорочка із штанцями), куртка або демісезонне пальто, колготки, теплі шкарпетки, шапочка Черевички або чобітки
-2 – +6 Бавовняна білизна, тепле плаття (сорочка), трикотажна вовняна кофточка, куртка або демісезонне пальто, колготки, рейтузи, шкарпетки, вовняна шапочка на підкладці Чобітки
-8 – -3° Бавовняна білизна, тепле плаття (сорочка), трикотажна вовняна кофточка, утеплений комбінезон, колготки, рейтузи або брюки, шкарпетки, зимова шапка Утеплені чобітки
-15 – -9 Бавовняна білизна, тепле шерстяне плаття (сорочка), тепла товста вовняна кофта (светр), зимовий пуховик (кожушок, шуба), колготки, рейтузи, брюки, вовняні шкарпетки, зимова шапка Утеплені чобітки або валянки