Кабінет практичного психолога
Ласкаво просимо на сторінку практичного психолога Донецького ЗДО (ясла-садок) №1
Стогній Світлани Сергіївни
Тут Ви знайдете підтримку та поради, спрямовані на гармонійний розвиток ваших дітей. Я працюю з дітьми, батьками та вихователями, щоб допомогти подолати емоційні труднощі, розвинути соціальні навички, та зберегти психічне здоров’я. Важкі часи нашої реальності зараз вимагають особливої уваги, і я готова запропонувати індивідуальний підхід для кожної дитини, створюючи умови для її психологічного комфорту. та всебічного розвитку.
Психологічний супровід для дітей всіх вікових груп
З 1 вересня у нашому закладі дошкільної освіти стартував психологічний супровід для дітей. Ця ініціатива спрямована на забезпечення емоційного та психічного комфорту малюків, допомогу у розвитку їх соціальних навичок та підтримку під час адаптації до умов навчання. Психологічний супровід є важливим елементом, який допомагає дітям краще розуміти свої емоції, долати стресові ситуації та будувати гармонійні стосунки.
Основні завдання супроводу включають спостереження за емоційним станом дитини, індивідуальні консультації для батьків і педагогів, а також інтерактивні заняття для малюків. Це сприяє створенню безпечного та сприятливого середовища для навчання і розвитку.
Психологічний супровід допоможе дітям легко адаптуватися до колективу, розвивати впевненість у собі та будувати позитивні соціальні взаємодії. Це також сприяє профілактиці можливих емоційних або поведінкових труднощів.
10 жовтня – Всесвітній день ментального здоров’я.
Під час війни діти часто переживають стрес. Не у всіх із них розвинеться психологічна травма, але кожна дитина потребує підтримки. Головну роль у цьому відіграють дорослі. Існують базові правила, як підтримати дитину у стресовій ситуації, щоб стабілізувати її стан. В нашому закладі працює психологічна підтримка, діти отримують важливі навички та психічну саморегуляцію, а допомагають їм у цьому педагоги та психологиня.
Збереження психічного здоров’я – в наш час найактуальніша проблема. Професія педагога в усі часи вважалася такою, яка має досить багато стресогенних факторів і ризиків втратити психічне здоров’я, розчаруватися в роботі, в собі, отримати психосоматичні захворювання. Для ефективної роботи, збереження психічного здоров’я важливо відновити свій психоенергетичний потенціал, позбутися страхів, розчарування, пом’якшити вплив стресових ситуацій. Для педагогів закладу проведений психологічний тренінг.
Працівники закладу навчилися прислухатися до себе, за допомогою метаморфічних карт “Мій внутрішній світ” дізналися, що насправді їм, не вистачає та зробили висновок, виконали вправу “колесо балансу “, ця вправа є корисним інструментом для саморефлексії, використовується для визначення балансу між життєвими сферами, а на завершення вони написали “Лист у майбутнє”, де зазначили свої позитивні якості та побажання, на наступний рік.