Перша домедична допомога

Недооцінити важливість домедичної допомоги – важко, через те, що, між станами нормальності та катастрофи, або стану де людина безпорадна це питання миті, по суті декількох секунд. Навичка надати якісну допомогу до приїзду швидкої допомоги – це зберегти та врятувати життя. Враховуючи ситуацію яка на разі в Україні, а саме повномасштабна війна, не говорити про тактичну медицину та медицину катастроф це не правильно, тому, що ризики бути пораненим або рятівником стали високими, при цьому не враховувати базову домедичну підтримку життя в умовах мирного життя теж не правильно.

Саме тому в нашому закладі сестра медична старша розробила  та провела тренінг “Домедична допомога при невідкладних станах”.

На тренінгу розглянули алгоритм дії при наданні домедичної допомоги : навчилися зупиняти кровотечу різними засобами в різних частинах тіла, забезпечувати прохідність дихальних шляхів, боротися з пневмотораксом, виявляти та запобігати шокових станів пацієнта, ефективно проводити домедичні маніпуляції при опіках, переломах  та інших травмах, розглянули протокол “Базової підтримки життя”, а саме навчилися проводити серцево-легеневу реанімацію.

На закінчення тренінгу підсумовували набуті знання пройшовши тестування.