Тиждень безпеки
З метою попередження надзвичайних ситуацій, загострення уваги на необхідності дотримання правил безпеки життєдіяльності під час воєнного стану з 22.04.2024 р. по 26.04.2024 р. у закладі був проведений «Тиждень безпеки».
Перед колективом нашого ЗДО ми поставили такі завдання:
– підвищення ефективності навчально-виховної роботи з дітьми з питань – особистої безпеки та захисту життя;
– поглиблення теоретичних знань та закріплення практичних навичок вихователів щодо формування у дошкільнят ціннісного ставлення до власного здоров’я і життя;
– пропагувати здоровий спосіб життя серед батьків та їх дітей;
– інтегрування родинного і суспільного виховання з проблеми безпеки життєдіяльності дитини.
Для проведення «Тижня безпеки» вихователь-методист розробила план заходів «Тижня безпеки» і план проведення показового онлайн заходу для керівників та відповідальних з цивільного захисту.
Під час підготовки до «Тижня безпеки» проведено ряд заходів:
– перевірено наявність усіх документів системи цивільного захисту в ЗДО;
– перевірено наявність журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;
– підготовлено матеріали та оформлено стенди за тематикою;
– перевірено стан електричного обладнання, приміщень та території, стан пожежного обладнання;
– перевірено наявність інструкцій, пам’яток з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків;
– оформлено куточки «Безпека дитини» в кожній віковій групі;
– проведено з батьками консультації «Профілактика дитячого травматизму”, “Безпека дорожнього руху в умовах воєнного часу”, “Основні правила дорожнього руху для дітей”
Під час «Тижня безпеки дитини» проведено:
1 день – Правила дорожнього руху
2 день – День здоров’я
3 день – Вогонь – друг, вогонь – ворог
4 день – День довкілля
5 день – Допоможи собі та другові
Роботу проводили дистанційно із залученням дітей до різних форм роботи: заняття, ігрова діяльність, бесіди, читання художньої літератури з використанням українського фольклору, самостійно-художня діяльність, психогімнастика, пошуково-дослідницька діяльність, моделювання ситуацій та їх розв’язання.
Робота проводилася згідно плану проведення тижня. Всі заходи, які були заплановані – вчасно проведені. Діти добре засвоїли норми та правила безпеки.
Всі діти старшого дошкільного віку знають номери телефонів служб при виникненні надзвичайної ситуації вміють користуватися ними у випадку необхідності. Свої дії діти закріплюють в дидактичних іграх та інтерактивних іграх які розробили та надали педагоги, всі ситуації супроводжуються розповіддю, показом, демонстрацією та поясненням вихователя про небезпеку та наслідками зневажливого звертання з ними. Педагоги піклуються про те, щоб перед вихованцями розкрився зміст дії, її ціль та засоби рішення, і по можливості пропонують дітям самостійно шукати рішення поставлених завдань.
Впродовж тижня велася робота з батьками через індивідуальне консультування, інформацій листи.
Також педагоги вчили та закріплювали знання дітей, щодо безпеки під час воєнного стану, на заняттях та різних видах діяльності. А саме: онлайн тренінг з мінної безпеки, проведення практичного заняття з домедичної допомоги, напрацювання навичок під час тренувальної евакуації, бесіди «Тривожний рюкзачок», «Вибухонебезпечні предмети», “Мої дії в екстренних ситуаціях” тощо.
В плануванні, організації, участі в заходах, присвячених «Тижню безпеки» весь колектив приймав активну участь.
25 квітня наш заклад надав практичний і теоретичний матеріал керівникам та відповідальним за ЦЗ Донецької громади в онлайн режимі